Sklápěčkové nástavby - Autotech

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Sklápěčkové nástavby

Program

Sklápěčkové nástavby jsou vyráběny ve třech kategoriích:

- sklápěče na vozidlech do 3,5 t
- sklápěče na vozidlech do 18 t
- sklápěče na vozidlech do 50 t

fotogalerie

Sklápěcí nástavby pro podvozky do celkové hmotnosti 3,5t jsou vyráběny převážně v provedení se sklápěním třístranným. Tyto nástavby mohou být opatřeny bočnicemi z lehkých ocelových profi lů vyráběných přímo pro sklápěče nebo z Al profilů valníkového typu. Pohon hydrauliky pro sklápění korby zajišťuje převážně samostatný elektrohydraulický agregát napájený z akumulátoru vozu.

Střední kategorie sklápěčů je určena pro vozidla do celkové hmotnosti 18 tun. Tyto sklápěče převážně v třístranném provedení jsou vyráběny v největší míře pro svoje všestranné využití pro přepravu různých materiálů (štěrky, písky, stavební materiály až po paletové zboží).
Pro výrobu je použito materiáů 11523 popř.materiálů se zvýšenou oděruvzdorností HARDOX popř. XAR, jenž prodlužují životnost sklápěčové nástavby. Bočnice jsou převážně tvořeny z ocelových profi lů určených přímo pro sklápěče, případně ze speciálních sklápěčových hliníkových profi lu včetně speciálních uzávěrů. Tyto nástavby lze dodat i v kombinaci s hydraulickou rukou.

Poslední kategorii tvoří nástavby pro těžkou přepravu v nejnáročnějších podmínkách jako je např. zakládání staveb, převoz materiálů demolic atd. Tyto vozidla jsou v hmotnostní kategorii do 50 t celkové hmotnosti. V nabídce jsou nástavby třístranné popř. s hydraulicky ovládanou levou bočnicí. Nástavba je tudíž konstruována jako dvoustranná, případně třístranná. Levá bočnice je horizontálně dělená, přičemž horní část je volně zavěšena v horní části v ložiskách a spodní je hydraulicky ovládaná. Aretace bočnice je pomocí hydraulických válců ve sloupcích nástavby. Velkou výhodou hydraulicky odklopné bočnice (cca o 135 stupňů) je skutečnost, že při sklápění nedochází k zasypávání podvozkových skupin a agregátů, jelikož bočnice slouží jako prodloužení podlahy při sklápění. Samozřejmostí této kategorie je použití materiálů HARDOX a XAR.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky